מתודולוגיה

קרן רוטשילד קיסריה – פילנתרופיה של המאה ה- 21
 

כחלק מרשת קרנות אדמונד דה רוטשילד בעולם, אותן מובילה הברונית אריאן דה רוטשילד,פועלת קרן רוטשילד קיסריה על פי תפיסה של קרן אקטיבית ומעורבת בכל מגוון הפרויקטים בהם היא שותפה.

הקרן מזהה אתגרים חברתיים ומסייעת להוביל פתרונות חדשניים, תוך בניית שותפויות ובחינת התוצאות וההשפעה החברתית. לשם כך, קרן רוטשילד קיסריה שותפה להגדרת היעדים ולליווי הפרויקט, פעילה בוועדות ההיגוי ובמוקדי קבלת ההחלטות ועוסקת בבחינה מתמדת של כל פרויקט והשפעתו, באמצעות יחידת המדידה והערכה של הקרן.
 

בעשור האחרון עברה החברה הישראלית מספר תהליכים מדאיגים הכוללים, גידול משמעותי בפערים החברתיים, ירידה בנתונים המשקפים סולידאריות ואחריות חברתית וירידה דרמטית בתוצאות המבחנים הבינלאומיים בחינוך.

בכדי לתת מענה לאתגרים הללו ולשרת את מטרותיה בצורה המיטבית, פועלת קרן רוטשילד קיסריה בשלושה תחומים מרכזיים:

מיצוי והנגשה של השכלה גבוהה בקרב אוכלוסיות מוחלשות-
פעילויות שמטרתן קידום שיוויון הזדמנויות ע"י הבאת כל מגוון האוכלוסיות בחברה הישראלית למיצוי ההשכלה הגבוהה לכדי תעסוקה הולמת.
פיתוח אחריות, מנהיגות ויזמות חברתית בקרב סטודנטים וצעירים-
פעילויות שמטרתן לפתח אחריות חברתית בקרב צעירים, להביא למעורבות חברתית ולבנות רשת מנהיגות הפועלת לצמצום פערים וקידום החינוך בחברה הישראלית.
קידום מצוינות אקדמית -
פעילויות שמטרתן לשים את ישראל בחזית המחקר האקדמי העולמי, לפתח את דור המדענים הבא ולקדם מחקר בתחומי העניין של הקרן.

תוכניתה האסטרטגית של הקרן כוללת את הקמת ארגון שגרירי רוטשילד, כפרויקט דגל אותו מובילה ומנהלת הקרן במטרה להכשיר את דור העתיד של המנהיגות והיזמות החברתית והעסקית בישראל, ולפתח רשת מנהיגות רב תחומית אשר תקדם את חזון הקרן.